Tichá obžaloba

Tichá obžaloba

Pokud jste člověk, který miluje přírodu a vnímá ji všemi smysly tak, že vám přináší klid, jak na duši, tak i v mysli, při dnešních procházkách krajinou nebo i jízdou vlaku, občas s hrůzou pozorujeme, jak je příroda zdevastovaná.
 Je samozřejmé, že každý stát si vždy svou krajinu, její nezaměnitelnou krásu a nerostné bohatství chránil.
Příroda v bývalém Československu, kterou mladí lidé nemohou znát, byla v mnoha směrech jiná. To můžeme vidět ve starších dokumentárních filmech. Byla bezesporu krásnější.
pěstování eur

Nyní, jak Česká republika, tak i Slovenská republika, od doby „ něžné revoluce“ doplácí na to, že v rámci mnoha špatných, nebo nedomyšlených zákonů a novel, které se bytostně dotýkají naší krajiny, tak se především upřednostňoval pouze ZISK. Za všech okolností.
Ať se to týká vydrancovaných lesů, státních nebo soukromých, polí bez remízků, jednotlivých stromů, které byly a jsou naprosto zbytečně pokácené, břehů rybníků, které už vykácené stromy nestíní, půdy a vody, která je zamořená různými chemickými postřiky, které na druhou stranu zaručují výnosnost, a tím větší příjem. To vše způsobuje, že se ztrácí z naší přírody rozkvetlé louky, které jsou bez květin, pole, kde na orné půdě mohly být například brambory, kvůli chemickým postřikům hynou včely, hmyz, ptactvo…ale zase nám přibývá nemocí takovou mírou, že to není normální. Tím, jak se u nás postupně zlikvidovaly ve velkém chovy prasat, kraviček a drůbežáren, tak je přirozeně na polích málo přírodního hnojiva. Ale na druhou stranu, pole jsou díky chemii bez „plevele“. Hlavně, že je velký výnos. Ekologie může jít do háje.
v   
Růst naší ekonomiky se měří samozřejmé podle zaměstnanosti, vývozu, různých investic, například do dálnic a silnic, železnic, některých vodních zdrojů a do zemědělství. Ale, to vše jsou projekty, které už měly být dávno realizované. Hlavně do zemědělství a na ochranu našich lesů.
lesní kalamita
Teď se začíná ve velkém naříkat, když je vidět už z dálky ta nepředstavitelná zkáza našich lesů, které byly odjakživa našim velkým přírodním bohatstvím. Snad se stane zázrak, a najde se způsob, jak zachránit každý zdravý strom, ať stojí kdekoliv. A co se týká výsadby nových stromů v devastovaných lesích, aby i naše děti si mohly přírodu užívat nejenom pro zdraví, ale i pro krásu, tak na to by měli být prioritní investice. Včera bylo pozdě.
 

Tichá obžaloba
4.1 (82%)10